Etablera i Södertälje City


Snabblänkar till rubrikerna på denna sida:

Välkommen till en unik stad

Södertälje liknar inget annat. Här möts människor från hela världen i en modern industri- och kunskapsstad.

Ett starkt näringsliv med stora exportbolag delar hemstad med jordnära, ekologisk produktion.

I centrum samlas butiker, restauranger och kontor i en attraktiv miljö som är lättillgänglig och nära.

Flera projekt är också igång för att utveckla centrum. Info om dem finns på kommunens hemsida.

Södertälje City – Vår plattform för samverkan

Vi har en fantastisk stad som vi vill göra ännu bättre. Därför startades en gemensam samverkansplattform för att utveckla stadskärnan på bästa sätt. Vi är Södertälje City.

Etableringsbroschyr

Mer info för dig som är nyfiken på stan finns i vår korta broschyr Etablera i Södertälje City, som också går bra att skriva ut.

Kontakter

Behöver du komma i kontakt med fastighetsägare eller oss så finner du kontaktuppgifterna nedan.

SÖDERTÄLJE CITY

Aljosa Lagumdzija – aljosa@sodertaljecity.se


HSB SÖDERTÄLJE

Cecilia Högberg – cecilia.hogberg@hsb.se

KUNGSLEDEN

Sophie Ring – sophie.ring@kungsleden.se

NYFOSA

Gunnar Larsson – gunnar.larsson@nyfosa.se

REAL VALUE MANAGEMENT / REGIO

Emil Sjölund – emil@realvm.se

SOLEN

Andreas Temiz – atemiz@telia.com
George Challma – george.georges@bygeorge.se

STADSRUM FASTIGHETER

Maria Eile – maria.eile@stadsrumfastigheter.se

TELGE FASTIGHETER

Karl Eriksson – karl.eriksson@telge.se

TELGE BOSTÄDER

Ingrid Nerman – ingrid.nerman@telge.se

VÄDUREN 1

Inger McShane – inger.1.mcshane@gmail.com

Intresseanmälan